Duyurular

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Genel Sekreterden

Genel Sekreterden

Dolu dolu geçen bir yılı daha geride bıraktık. 
Malatya Büyükşehir Kent Konseyinde “Yeniden Malatya Yine Malatya” diye yola çıkarken yanımda içi memleket aşkıyla dolu, heyecanlı, samimi, vefakâr ve sadık bir ekip vardı.
İyi bir geçmişle “yol bilenle yürüyen yorulmaz” rahatlığıyla yürürken aklımızda ve gönlümüzde olandan ziyade, akıllara ve gönüllere ulaşmak, el birliğiyle hayrı ve iyiliği çoğaltma derdimiz vardı.
Bu hassasiyetler ile Malatya’mıza hizmet üreten her kurum ve kişiye ulaşıp istişarelerde bulunmaya çalıştık. İhtiyaç oluşturmaktan ziyade memleketin bir ihtiyacını gidermenin önemine inanarak yürüdük…
Taşındığımız yeni mekânımız ile birlikte imkânlarımız da genişledi. Fakat Malatya’mız Büyükşehir olduğu için sorumluluklarımız da artmış oldu. Artık Malatya’nın tümüne hizmet üretmek gibi bir görevimiz vardı. 
Yaşadığımız şehrin kültürel dokusunu korumak, kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerimizi yeniden canlandırmak, kültürel unsurlarımızı kayıt altına almak ve toplumsal hafızamızı korumak adına aynı derdi taşıyan yönetici, STK ve vatandaşlarla Malatya özelinde görüşmeler yaptık, buluşmalar tertipledik. 
Su üstüne yazı yazmamak için kalıcı ve sürdürülebilir formu olan faaliyetlere ağırlık vermeye çalıştık.
Kadın, çocuk, genç, yaşlı, engelli bütün hemşerilerimize fayda sağlayacak bir sosyal hizmet anlayışını gönüllülükle ve yerinden çözümlerle tesis etmenin gayretini gösterdik.
Başarılarımızla sevindiğimiz kadar, yapamadıklarımızı da bir kenara not ederek ilerleyen zamanlarda onları da gerçekleştirmek amacıyla zaman ilacına başvurduk. Bu durumlarda Hz. Mevlana’nın “sabır genişliğin anahtarıdır” sözü teselli etti bizi.
Bu kısa zaman diliminde, eşsiz ülkemizin en güzel şehrinde doğruluk, sadakat, vefa, sevgi, fedakârlık, vatanseverlik gibi yüce mefhumların vücut bulduğu insanlarla tanışmak en büyük sevincim oldu. 
Bu güzel hizmet alanında biz Kent Konseyi ailesini her açıdan destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, sadakat ve azimle emek veren mesai arkadaşlarıma ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’nin tüm gönüllü üyelerine teşekkür ediyorum. 

;