Kent Konseyi Genel Sekreteri Ziyaretlerine Başladı

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım Vali Doç .Dr. Ulvi Saran ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan, Ticaret Sanayi Odası Başkanı H.Hüseyin Erkoç, Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Ali Haydar Koyun, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Başkanı Ali Evren, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ve Bilsam Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer'i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

 

Genel Sekreter Avukat Ali Yıldırım kentin sorunlarının çözümünde ortak aklın çok önemli olduğunu vurgulayarak," bizler birer Malatya sevdalısı olarak şehrimiz için bir arada bulunmaktayız. Amacımız Malatya’mızı en güzel yere taşımaktır, ziyaretlerimiz ile Malatya’mızın tüm kurum ve kuruluşları arasında alt yapı zeminini oluşturmaya çalışıyoruz" dedi. Saran: Kent Konseyi Ümit Verici Çalışmalar Yapıyor..

Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran yapılan ziyaretten duyduğu olduğu memnuniyeti dile getirerek, Kent Konseylerinin bir ilin ve bölgenin sorunlarına yönelik ortak çözüm önerileri yönünde çok önemli olduğunu ve Malatya Kent Konseyi’nin ümit verici çalışmalar yaptığını söyledi. Vali Saran, "bizler Malatya’mıza hizmet konusunda yapılan bu tür çalışmalara sürekli destek olacağız" dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman Kent Konseyinin büyük bir misyon üstlendiğini belirterek "Malatya Kent Konseyi ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda çağı yakalamak için büyük adımlar atmaktadır" dedi.

Ticaret Sanayi Odası Başkanı H. Hüseyin Erkoç, ticaret odası olarak şehrin ekonomik kalkınması ile birlikte şehrin sosyal etkinlikleri arasında yer almanın da önemli bir misyon olduğunu dile getirerek, şehrin yönetim kademesindekileri ortak bir zeminde birleştirecek bir alanın olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Amaçlarının Malatya’yı sadece bölgede değil Türkiye’de de önemli bir konumda olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Erkoç, bu kapsamda ortak bir akıl ve ortak bir zemin içerisinde kent paydaşlarını bir araya getiren Kent Konseyinin çalışmalarını desteklediğini söyledi.

Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Başkanı Ali Evren Kent Konseyinin yapmış olduğu çalışmaları beğendiğini dile getirerek, Genel Sekretere bu gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Ali Evren, "Yapılacak olan tüm projelerde şahsım ve esnaf kredi kooperatifleri olarak Kent Konseyini destekliyoruz" dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, Kent Konseyinin Malatya’nın bütün sorunları ile ilgilenmekte olduğunu belirterek, Malatya Kent Konseyinin büyük çalışmalar içinde olduğunu, Konsey’in almış olduğu kararların her zaman için geçerli ve önem arz ettiğini ifade etti.

Bilsam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Kent Konseyinin başarılı çalışmalarını takip ettiğini ve Kent Konseyinin yapmış olduğu faaliyetlere katıldığını dile getirerek, bir şehrin tüm dinamiklerini topyekün harekete geçirmenin ve ayrı ayrı enerjileri bir sinerjiye dönüştürmenin çok zor bir iş olduğunu, Malatya Kent Konseyi’nin bu işi başardığını söyledi.

Gezer "Kentlerin orada yaşayan insanları şekillendirdiği gibi insanlarda kenti şekillendirir, bu çerçevede yapılan işlerde beraberlik kültürü içinde bulunmak ve aynı çerçevede işler yapmak çok önemli ve çok güzeldir" dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun ise Malatya Kent Konseyi’nin yapmış olduğu çalışmaları beğendiklerini ve yapılan çalışmalara destek olduklarını söyledi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım yapmış olduğu ziyaretlerde kitap hediye ederek bu ziyaretlerin devamlı olacağını belirtti.

 
     
 
     
     
     
     
     
     
 
     
     
     
     
     
     
 
     

01.03.2010 tarihinde yayınlanan bu haber 1101 kişi tarafından okumuştur.

     
 
 
     
 Genel Sekreter'den

Yazının Devamı

 Sözlerimiz ve davranışlarımız düşüncelerimizin aynasıdır. Bazen toplumsal rollerimiz niyetlerimizi perdelese de nihayetinde kendimizi kâl ve hâl ile ele veririz. Cevherimiz dışımıza sızar ve rengimiz olur.... Devamı

     
 
 
     
     
 
     
     
 
     
     
 
 
     
     
 
     
     
 
     
     
 
     
     
 
 
 
     

Ana Sayfa  |  Haber Arşivi  |    Fotoğraf Galerisi  |  Gönüllü Ol  |  İletişim Formu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malatya Kent Konseyi - http://www.MalatyaKentKonseyi.com - Resmi Internet Sitesi
Tasarım ve Kodlama: Malatya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü