Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Büyükşehir Kent Konseyi Grup Temsilcileri 2018’de Yapacaklarını Konuştular

Büyükşehir Kent Konseyi Grup Temsilcileri 2018’de Yapacaklarını Konuştular

15 Aralık tarihi itibari ile Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine seçilen ve aynı zamanda Kültür A. Ş. Genel Müdürlüğünü yürüten Sabri Akın konsey bünyesinde gönüllü olarak hizmet üreten meclis ve çalışma grubu temsilcileri ile istişare toplantıları düzenliyor.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren meclislerin ve çalışma gruplarının temsilcileri 2018 yılı içerisinde yapılacak çalışmaları istişare etmek amacıyla Genel Sekreter Sabri Akın’ın koordinasyonunda Dede Korkut Restaurant’ta bir araya geldiler.

Büyükşehir Kent Konseyi’nin bir gönüllük platformu olduğunu ve yapılan çalışmaların tamamen gönüllük esasına bağlı olarak yapıldığını, toplumun her kesimini kapsadığını ve her kesimine fayda sağladığını ifade eden Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Sabri Akın, “2017 yılı içerisinde yapılan çalışmalar için hepinize teşekkür ederim. 2018 yılı içerisinde yapacağımız çalışmalar ile faaliyet alanımızı çeşitlendirerek daha çok kitleye ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Akın, meclis ve çalışma gruplarının ortaklaşa düzenleyeceği programların daha kapsamlı olacağını vurgulayarak, ortak paydada buluşmanın kentin nabzını tutmak adına çok önemli olduğunu söyledi.

Meclis başkanları ve çalışma grubu temsilcileri, toplantının çok verimli geçtiğini ifade ederek Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Sabri Akın’a yeni görevinden dolayı başarılar dilediler.

;