Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Çocuktan Çocuğa Eğlence Programı

Çocuktan Çocuğa Eğlence Programı

Çocuktan Çocuğa Eğlence Programı

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumayı sevdirmek amacıyla başlatılan “Kitap Veren Ağaç Okunur” projesi, okullardan sonra Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi gören çocuklar ile buluştu.

 


Yaklaşık bir hafta boyunca tedavi gören çocukların istifadesine sunulan kitapları okuyan çocuklar için çocuk meclisi üyeleri tarafından çocukların moralini yükseltmek amacıyla da ayrıca bir eğlence programı düzenlendi. 

Turgut Özal Tıp Merkezi’nde düzenlenen eğlence programına Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Turgut Özal Tıp Merkezi Sosyal Hizmetler Müdürü Önder Uyanık, Çocuk Meclisi üyeleri, tedavi gören çocuklar ve aileleri katıldı. 

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Genel Sekreterlik olarak sosyal projelere ağırlık verdiklerin söyleyerek, farkındalık uyandıran sosyal sorumluluk çalışmaları sayesinde yerel ve ulusal bazda örnek teşkil edecek çalışmalar yapmaya gayret ettiklerini söyledi. “Kitap Veren Ağaç Okunur” projesi kapsamında kitabı çocukların arkadaşı haline getirmek istediklerini söyleyen Pektaş, her kitabın çocuklara sevgi, saygı, arkadaşlık, dostluk gibi değerleri aşıladığını ifade etti. 

“Her Kitap Ayrı Bir Dünyadır” 

“Her kitap ayrı bir dünyadır” diyen Pektaş, “Kitaplar çocukları farklı dünyalara götüren araçlardır. Bugün bu projeden faydalanan çocuklarımızın ayağına değişik dünyalar getirdiğimize inanıyorum” dedi. Kent Konseyi Çocuk Meclisinin yapmış olduğu çalışmaları takdir ettiğini söyleyen Pektaş, projeye destek verdikleri için Turgut Özal Tıp Merkezi hastane yönetimine ve kitapları okuyan çocuklara ve ailelerine teşekkür etti. 

Turgut Özal Tıp Merkezi Sosyal Hizmetler Müdürü Önder Uyanık, uygulanan projenin çocuklar için farklı bir nefes olduğunu söyleyerek, yapılan çalışmanın örnek bir çalışma olduğunu kaydetti. Düzenlenen etkinliğin çocuklar ve aileleri için moral olduğunu söyleyen Uyanık, Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a ve çocuk meclisi üyelerine teşekkür etti. 

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Muhammed Ekinci, hem eğlenmek hem de eğlendirmek için düzenlenen etkinlikte kendilerine destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür etti. Tedavi gören çocukların aileleri ise çocuktan çocuğa düzenlenen etkinliğin çok anlamlı olduğunu söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 

Program boyunca tedavi gören çocuklar ve programı düzenleyen çocuklar birlikte çeşitli şarkılar söyleyip, oyunlar oynadılar. Genel Sekreterlik tarafından verilen hediyeleri alan çocuklar, gönüllerince bir gün geçirmenin mutluluğu ile program sonunda hatıra fotoğrafı çektiler.

 
;