Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA SEMİNERLERİ

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA SEMİNERLERİ

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2016-2017 eğitim öğretim yılında başlatmış olduğu “Verimli Ders Çalışma Yöntemleri” konulu seminerlerine 2017-2018 döneminde de devam ediyor.

            Bahçebaşı Anadolu Lisesi ve 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan sunumlarda, verimli ders çalışmak için önce öğrencilerin kendilerine bir hedef belirleyerek bu hedef doğrultusunda başaracaklarına inanmalarının çok önemli bir etken olduğunu dile getiren Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri, “Eğer bir kişi hedefini belirlememiş ve amaçsızca yaşıyorsa o kişinin hayatta başarılı olması çok zordur. Bu yüzden hedefini koymalı ve bu hedef yolunda elinden geleni yaparak inancını yitirmemelidir” denildi.

            Seminerlere olan yoğun ilgiye teşekkür eden Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Ateş, “Gençlik Meclisi olarak her zaman gençlerin inançlı olması gerektiğini ve eğer inanç ve motivasyon yoksa o kişinin her yere savrulabileceğini bulunduğumuz her ortamda dile getirmeye çalışıyoruz. Bu hayatın her alanında geçerli olduğu gibi eğitim ve kariyer alanında da geçerlidir. Bu yüzden bir genç başarılı olmak istiyorsa hayatını buna göre şekillendirip idame etmelidir” dedi.

Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisinden yapılan açıklamaya göre, “Verimli Ders Çalışma Yöntemleri” konulu seminerlerin hafta boyunca farklı okullarda devam edecek.

;