Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Genel Sekreter'den

Genel Sekreter'den

“KENTİN SAHİBİ OLARAK BİR ARADAYIZ”

Kent Konseyleri bir ilin demokrasi platformlarıdır. Demokratikleşme alanında atılan adımlar arasında kentlerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlardan bir tanesi de, kent sınırları içinde yaşayan bireylerin duygu, düşünce ve görüşlerinin alınarak uygulamaya konulmasıdır. Malatya Kent Konseyi olarak bizler de daha sağlıklı ve gelişmişlik seviyesi en üst düzeyde olan bir Malatya için; Malatya’da yer alan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, kanaat önderlerimiz, mahalle muhtarlarımız ile iletişim halinde olmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki kentin sakini olarak değil, sahibi olarak bir aradayız.

Kentteki tüm paydaşları bir araya getirerek kente dair sorunların tespit edilmesi, bunlara dair önerilerde bulunulması ve bu yönde kararlar alınması demokrasi ve uzlaşma kültürünün oluşturulması ve azami katılımın sağlanması açısından gayret gösteren Malatya Kent Konseyi, halkın menfaatleri için çalışan, onların istek ve beklentilerine önem veren, halkın katılımına açık, saydam ve yenilikçi bir anlayışla dün olduğu gibi bugün de büyük bir aşk ve şevkle yoluna devam edecektir.

Belli bir kent kimliğine sahip olan Malatya’mız bundan sonra da değişimini ve gelişimini sürdürürken bu kimliği muhafaza ederek çalışmalarını sürdürecektir. Kent Konseyi çatısı altında kenti kapsayacak ortak bir akıl doğrultusunda, kent bilincinin geliştirilmesi, kent kültürünün korunması ve yaşatılması noktasında bundan sonra da yapacağımız çalışmalarda Yürütme Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz ve binlerce gönüllümüz ile birlikte sorumluluk ve kararlılık bilinci ile adım atacağımıza yürekten inanıyorum.

Av. Abdulkadir ARTAN

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri
;