Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Sinema Etkinliğinde Engelliliğe Vurgu Yapan Anlamlı Filmi İzledi

Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Sinema Etkinliğinde Engelliliğe Vurgu Yapan Anlamlı Filmi İzledi

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri düzenli olarak yapılan sinema etkinliğinde buluştu.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Konferans Salonunda bir araya gelen Gençlik Meclisi üyeleri gerçek bir olayın senaryo haline getirilerek beyaz perdeye aktarıldığı “Gökyüzü Kadar Kırmızı” adlı sinema filmini izledi. Filmin konusu sinemaya düşkün 10 yaşındaki bir çocuğun evinde babasına ait tüfekle oynarken ateş alması sonucu görme yetisini önce kısmen, sonra tamamen yitirmesi ve bu durum üzerine dönemin ülkesi yasaları gereği gözleri görmeyen bir çocuğun normal devlet okullarında değil de kendisi gibi engelli olan öğrencilerin olduğu bir okula gönderilmesi ile başlıyor. Bu okula kaydı yapılan Mirco isimli ana karakterin bulduğu bir bant kayıt cihazına çeşitli seslerle hikâyeler kaydetmesi ve sonucunda başarılı işler yaparak engelleri ortadan kaldırmasını konu alan bir film izletildi.

Konuyla ilgili konuşan Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Ateş: “Öncelikle buradaki amacımız sadece film izletmek değil. Yaptığımız her etkinlikte genç arkadaşlara bir şeyler katmak ve bir şeyler anlatmak. Her yaptığımız etkinliğe olan yoğun ilginiz de bizi bu konularda daha da yoğun çalışmaya teşvik etmektedir. Yaptığımız organizasyonlarda bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ederim.” dedi.

;