Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     

Haberler

“Tiyatro Günlükleri” Başladı

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde yaz sezonu boyunca tiyatro severleri tiyatro programları ile bir arada buluşturacak “Tiyatro Günlükleri” programının ilk gösterisini düzenlendi....

devamını oku...

“Mahalle Yönetiminin Katılımcı Hale Getirilmesi” konulu Eğitim Programı Düzenlendi

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen,  İçişleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın eş yararlanıcısı olduğu ve AB tarafından finanse edilen Yerel Yönetim Reformu III. Aşaması (LAR 3) projesi kapsamında “14 yeni Büyükşehir Belediyesi için Katılımcı Yerel Yönetişim Modelinin Geliştirilmesi ve Hayata Geçirilmesi” faaliyeti kapsamında pilot il olarak seçilen Malatya’nın da yer aldığı iki günlük online eğitim programı düzenlendi. 

...

devamını oku...

Kent Konseyi’nden Tohum, Toprak ve Kuşak Buluşmaları

Malatya Kent Konseyi kurumlar arası iş birliği yoluyla düzenlediği programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile birlikte “Şehir Üniversite Buluşmaları” adıyla bir program serisi düzenleneceği belirtildi.  Söz konusu ilk program Turgut Özal Üniversitesi yerleşkesinde gençler ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Vefa Konağı üyeleri kıdemli büyüklerin bir araya getirilmesi suretiyle tecrübe paylaşımı yapıldı.

...

devamını oku...

“İyi ki Doğdun Esila”

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilere yönelik düzenlemiş olduğu farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda daha önce hiç doğum günü kutlamamış Ortopedik engelli ve aynı zamanda Down Sendromlu Esila’nın doğum günü kutlandı....

devamını oku...

Malatya Kent Konseyi’nden Sosyal Farkındalık Çalışması; “Beni Farket”

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile engellilerin engellerinden dolayı sosyal hayatta yaşamış oldukları sıkıntıları anlatmak için “Beni Farket” adında sosyal farkındalık vtr’si hazırladı.  Engellilerin kendi duygu dünyalarını yansıttığı vtr ile sağlıklı bireylere hayata pozitif bakmaları için birçok sebeplerinin olduğu mesajı veriliyor.

...

devamını oku...

Vatanın En Vefalıları Unutulmadı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde Polis Haftası dolayısı ile şehit aileleri ile birlikte şehit olan polislerimiz kabirleri başında ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okuyarak dua ettiler. 

...

devamını oku...

;