Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     

Haberler

Malatya Kent Konseyi’nden Sosyal Farkındalık Çalışması; “Beni Farket”

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile engellilerin engellerinden dolayı sosyal hayatta yaşamış oldukları sıkıntıları anlatmak için “Beni Farket” adında sosyal farkındalık vtr’si hazırladı.  Engellilerin kendi duygu dünyalarını yansıttığı vtr ile sağlıklı bireylere hayata pozitif bakmaları için birçok sebeplerinin olduğu mesajı veriliyor.

...

devamını oku...

Vatanın En Vefalıları Unutulmadı

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde Polis Haftası dolayısı ile şehit aileleri ile birlikte şehit olan polislerimiz kabirleri başında ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okuyarak dua ettiler. 

...

devamını oku...

Otizm Hastalık Değil, Farkındalıktır

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği, Dünya Otizm Farkındalık günü kapsamında Malatya Otizm Derneği’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Naile Altuntaş, Malatya Otizm Dernek Başkanı Alaattin Baydaş, Başkan Yardımcısı Ramazan Bayır, Dernek Genel Sekreteri Ahmet Kök katıldı....

devamını oku...

Mısri Sofrasında Gönül Sohbetleri

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından tasavvuf dünyasının sayılı isimlerinden biri olan Niyazi Mısri’nin sadece yaşadığı döneme değil, aynı zamanda günümüz dünyasına etki eden söylemlerine dikkat çekmek, Niyazı Mısri üzerinden hoşgörü kenti olan Malatya’da ortak yaşama kültürü içerisinde birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla “Mısri Sofrasında Gönül Sohbetleri” konulu bir  program düzenlendi.

...

devamını oku...

Kentini Bilenler Finalde Yarıştı

Malatya Kent Konseyi Tarih ve Kültür Mirası Çalışma Grubu, Malatya’mızın tarihini, kültürünü ve önemli şahsiyetlerini genç nesillere tanıtmak ve Malatya ile ilgili farkındalık uyandırmak amacıyla Malatya Deniz Kitapevleri ana sponsorluğunda “Kendini Bil Kentini Keşfet”  adı ile sadece Malatya temalı bilgi yarışmasının finalini gerçekleştirdi.  

...

devamını oku...

Tarih, Mekân ve Milli Ruh İçin Pedal Çevirip, İstiklal Marşını Okudular

Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu gönüllü üyeleri İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. Yılı ve 2021 yılının “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” yılı kabul edilmesi dolayısı ile “Tarih, Mekân ve Milli Ruh İçin Pedal Çeviriyoruz” programı kapsamında Malatya’nın farklı tarihi mekanlarda İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını okudu.  ...

devamını oku...

;