Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Acıya Kardeş Olmak İçin Elazığ’a Gittiler

Acıya Kardeş Olmak İçin Elazığ’a Gittiler

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Malatya Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi (MADEM) işbirliğinde Elazığ deprem bölgesindeki çocuklara yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda Elazığ Sivrice ve Elazığ Kültür Parkı’nda kalan depremzedeler ziyaret edildi.

Deprem bölgesinde yaşayan çocuklara yönelik olarak psikolojik destek vermek, yaşanan afetin akabinde çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürebilmek ve çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek adına düzenlenen etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendiler.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, Elâzığ’da yaşanan depremde etkilenen çocuklara ve ailelere destek olmak amacıyla Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Malatya Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu ve MADEM işbirliğinde düzenlemiş oldukları programın çok önemli ve anlamlı olduğunu söyledi.

Acıların paylaştıkça azalacağını söyleyen Bulut, “Olumsuz hava koşulları ve afet durumu yaşanmasına rağmen çocukların enerjileri bizleri umutlandırdı” dedi. Devlet-Millet elele olarak bu acıların üstesinden geleceğimizi ifade eden Bulut, depreme dayanıklı konutlar noktasında daha dikkatli ve tedbirli olmamız gerektiğini vurguladı.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Yunus Emre Dertli, depremden etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla Elazığ’da bulunduklarını söyleyerek, “Bugün buraya acıya kardeş olmaya geldik” dedi. Yaşadığımız toprakların deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken ve bu noktada yetkililerin ciddi önlemler alması gerektiğini vurgulayan Dertli, “Deprem öldürmez, hasta binalar öldürür” dedi.

Malatya Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu sorumlusu İbrahim Şahin Uyumaz, acıda birleşmek adına düzenlemiş oldukları programın önemli olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımızın acılarını hafifletecek bir gün yaşattıysak ne mutlu bizlere” dedi. Daha önce Pütürge’de depremzede çocuklar ile bir araya geldiklerini söyleyen Uyumaz, Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu olarak sanatla acıları paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Malatya Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu üyesi Berna Yeniçerioğlu, günün birlik ve beraberlik günü olduğunu söyleyerek, “Burada ki kardeşlerimizin acılarına bir nebze de olsa ortak olmak için buradayız. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi.

Elazığ Sivrice İlçesi’nde ve Elazığ Kültür Parkı’nda düzenlenen etkinliklerde Malatya Altın Kayısı Tiyatro Topluluğu üyeleri Nasreddin Hoca ve palyaço kıyafetleri ile çocuklarla çeşitli oyunlar oynayıp, onlara hediyeler dağıttılar. Kent Konseyi Kadın Meclisi gönüllü üyeleri ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde (MADEM) görevli psikologlar ise çadırlarda yaşayan ailelere destek ziyaretlerinde bulundular.

;