Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Emniyet Müdürü’nden Engelliler Yararına Örnek Davranış

Emniyet Müdürü’nden Engelliler Yararına Örnek Davranış

Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren tarafından kaleme alınan iki adet şiir kitabı,  geliri engellilere harcanmak üzere Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubuna teslim edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen programa İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altundaş ve grup üyeleri katıldı.

İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Kent Konseyi’nde yapılan istişare toplantısında engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırabilmek adına neler yapılabileceklerini konuştuklarını ve bu anlamda ortak çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, “ İstişare toplantımızda engelli kardeşlerimize destek olmak amacıyla Engelsiz Düşünenlere ve Engelsiz Yüreklere adlı iki adet şiir kitabını özel baskı yaparak şiir kitabımın gelirini paylaşacağımı söylemiştim. Bu gün de bu sözümüzü gerçekleştiriyoruz. Çorbada tuzumuz olursa çok mutlu olacağız” dedi. Emniyet teşkilatı olarak her daim engelli vatandaşların yanında bulunduklarını ifade eden Dağdeviren, “ Emeklerinden ötürü Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubumuza ve engelli derneklerimize çok teşekkür ediyor, şiir tadında bir ömür diliyorum” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in göstermiş olduğu hassasiyetten ötürü teşekkür ederek, “ Sayın müdürümüzün engellilerin ihtiyaçları noktasında kitaplarının gelirini engelli kardeşlerimize bağışlaması örnek bir davranıştır. Kent Konseyi olarak bizler de kitabın pazarlaması ve satışı noktasında gerekli hassasiyeti göstererek engelli kardeşlerimize destek olacağız” dedi. Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubunun düzenlediği şiir günlerinde de Emniyet Müdürünü ağırlamak istediklerini söyleyen Artan, “Sayın müdürümüze engellilere verdiği kıymetten ve sanata karşı göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altundaş, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in engellilere karşı gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederek, Emniyet Müdürlüğü ile birlikte devamlı istişare halinde bulunduklarını söyledi.

Programda Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in kaleme almış olduğu şiir kitapları Kent Konseyine teslim edilirken, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan tarafından da Emniyet Müdürüne ebru sanatından yapılmış bir tablo hediye edildi. 

;