Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Güzel İnsanlardan Güzel Örnekler

Güzel İnsanlardan Güzel Örnekler

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilerin toplumsal yaşama katılımlarına destek olmak amacıyla yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun,  engelliler konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla düzenlemiş olduğu programlara kayıtsız kalmayan hayırsever vatandaşların,  ihtiyaç sahibi engelliler için yapmış olduğu yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyacı olan bir engelli gence ve bir engelli çocuğa daha hayırsever vatandaşlar tarafından alınan tekerlekli sandalyeler teslim edildi.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, engellilerin hayatına dokunmak adına her alanda çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini söyleyerek, “ Yapmış olduğumuz farkındalık çalışmaları neticesinde ihtiyaç sahibi ve yardımsever insanları bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Engellilerin hayatın her alanında olması adına yapmış oldukları etkinliklere ve farkındalık çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Altuntaş, “ Gönlü güzel hayırsever vatandaşlarımıza yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum, bu anlamda bir köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz” dedi.

Tekerlekli sandalyeleri alan aileler ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma adına yapılan desteklerin çok anlamlı olduklarını söyleyerek, hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiler. 

Galeri

;