Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Kadın Meclisi Beydağı Tabiat Parkı’nda Bir Araya Geldi

Kadın Meclisi Beydağı Tabiat Parkı’nda Bir Araya Geldi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi pandemi döneminden dolayı ara vermiş olduğu programlarına yeni normalleşme ile beraber tekrar start verdi. Bu kapsamda Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Kadın Meclisi üyeleri Beydağı Tabiat Parkı’nda düzenlenen kahvaltı programı ile bir araya geldi.

            Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, uzun bir aradan sonra tekrardan bir arada olmanın mutluluk verici olduğunu ifade ederek, “Yaz dönemin sizlerden yeni projeler bekliyoruz. Hep beraber bunları tartışalım konuşalım ve uygulamaya koyalım” dedi.

            Bulut, Pandemi döneminin tamamen son bulmasını umut ederek, “Kadın Meclisi olarak programlarımıza devam edeceğiz” dedi.

            Kahvaltı programından sonra müzik dinletisi ile birlikte eğlenceli vakit geçiren Kadın Meclisi üyeleri şiirler okuyup, halaylar çekip şarkılar söylediler.

            Pandemi dönemi ile birlikte vakitlerinin çoğunu evde geçirdiklerini söyleyen Kadın Meclisi üyeleri, yeni açılmış olan Beydağı Tabiat Parkı’nda hoşça vakit geçirdiklerini belirterek Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkür ettiler.

;