Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     

Kadın Meclisi Üyelerine Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların sosyal, sağlık, ekonomik, kültürel vb. alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yapmış olduğu bilinçlendirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda kadın meclisi üyelerine “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” konulu bir konferans düzenlendi.

MABESEM Konferans Salonu’nda düzenlenen programa kadın meclisi üyeleri ve konferanslarını sunmak geleneksel tıp alanında çalışmaları olan Aile Hekimi Dr. Zekeriya Özmen katıldı.

Dr. Zekeriya Özmen, geleneksel tıp ile modern tıp arasındaki farka değinerek, geçmişte uygulanan tedavilerin günümüze uyarlanmış haline geleneksel tıp, tedavide cerrahi işlem ve ilaç tedavilerinin yapıldığı kısma da modern tıp olarak adlandırıldığını söyledi.

Vücudumuzda 300’den fazla noktanın bulunduğunu ve bu noktaların enerji / fizik bedenimizi oluşturduğunu belirten Özmen, içimizde akan enerjinin tüm vücudumuzu sarıp sarmaladığını, ayaktan başa baştan ayağa kadar akan enerji kanallarının olduğunu vurguladı.

Kâinatta olan her şeyin insanda da var olduğunu ifade eden Özmen, “ İnsanda damarlar vardır, kâinatta dereler vardır. İnsanda sinirler içinde elektrik akımı vardır, kâinatta elektrik kabloları vardır. İnsanda akciğer vardır, kâinatta ormanlar vardır. Bunlar bizde olduğu için kâinatta vardır aslında” dedi.

Programın sonunda kadın meclisi Dr. Zekeriya Özmen’e konu ile alakalı sorular sorarak vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ettiler. 

;