Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yeni başkanını ve yürütme kurulunu seçmek için Gençlik Meclisi Olağan Genel Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, oda, vakıf, dernek, sendika, siyasi partilerin gençlik temsilcileri, okul temsilcileri ve gençlik meclisi üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalarını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Anadolu’yu Anayurt yapan kadim topraklar üzerinde yaşadığımızı ifade ederek,  tarihin her sahnesinde gençlerin çok önemli yerlerde ve görevlerde olduğunu söyledi.

Gençlere yürekten inandığını söyleyen Artan, “Mehmet Akif Ersoy’un, Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” sözlerine atıfta bulundu.

Artan “ Ben karşımda bu gençlik tablosunu görüyorum. Bu kapsamda da gençlerin kendileri için ve yaşadıkları kent için yapacakları tüm çalışmalarda Kent Konseyi olarak bütün imkânları sunacağız” dedi.

Konuşmaların ardından divan heyeti oluşturuldu. Genel Kurulun Divan Başkanlığını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Belediyeler Kanunu 76. maddesi gereğince kurulan Kent Konseylerinin bünyesinde oluşturulan Gençlik Meclisinin oluşturulmasının ve Malatya'da gençleri temsil etmesinin önemli olduğunu belirterek bugün yapılacak olan seçimi de bu amaçla icra ettiklerini belirtti.

Yürütme Kurulunda görev alacak olanların kendilerini Genel Kurula tanıtmasının ardından Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulunun belirlenmesi için seçim yapıldı. Yapılan seçimlerin neticesinde Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Genel Kurul tarafından oybirliği ile seçildi. 

Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan gençlik meclisi üyeleri, yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek gençlik meclisi yürütme kurulu ekibine teşekkür ettiler.

Yapılan seçimlerin neticesinde Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Genel Kurul tarafından oy birliği ile seçildi.  Gençlik Meclis Başkanı seçilen Avukat Muhammed Furkan Utku Genel Kurul'a teşekkür ederek 2020 yılında yapacakları çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi.

SN

AD SOYAD

UNVAN

1.      

Muhammed Furkan Utku

Gençlik Meclisi Başkanı

2.      

Muhammed Talha Türkmenoğlu

Yürütme Kurulu Üyesi

3.      

Oğuzhan Özkaya

Yürütme Kurulu Üyesi

4.      

Osman Can Gündoğdu

Yürütme Kurulu Üyesi

5.      

Mukaddes Özdemir

Yürütme Kurulu Üyesi

6.      

Tuğçe Sucu

Yürütme Kurulu Üyesi

7.      

Senanur Bulundu

Yürütme Kurulu Üyesi

8.      

Harun Atasoy

Yürütme Kurulu Üyesi

9.      

Nihan Özbay

Yürütme Kurulu Üyesi

10.  

Hamza Özer

Yürütme Kurulu Üyesi

11.  

Fatma Çala

Yürütme Kurulu Üyesi

12.  

Mehmet Sevim

Yürütme Kurulu Üyesi

13.  

Miraç Ali Taş

Yürütme Kurulu Üyesi

YEDEK LİSTE

1.      

Nevruz Gökçe

Yürütme Kurulu Yedek Üyesi

2.      

Ege Kamil

Yürütme Kurulu Yedek Üyesi

3.      

M. Eyüp İslam Yaşa

Yürütme Kurulu Yedek Üyesi

4.      

Yusuf Gündüz

Yürütme Kurulu Yedek Üyesi

;