Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti

GÜRKAN: SEVGİ ENGELİNİ YİTİRMEYELİM

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu 10 – 16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik yapmaya ve farkındalık oluşturmaya devam ediyor. 

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş ve Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu üyeleri Başkan Gürkan’ı ziyaret ettiler. 

Başkan Gürkan: Engelli kardeşlerimiz ile birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Engelli olmak bir eksiklik değildir. Önemli olan insanları sevebilmektir. Sevgi engelinin olmamasıdır. Yerel Yönetimler olarak, engelli kardeşlerimizin toplumdaki yaşamları ve yaşam standartlarını yükseltmektir. Şehirlerin onlara engel olan engellilerini kaldırarak şehirleri engelsiz hale getirmek bizlerin temel görevidir. 

Engelli kardeşlerimizin engelsiz bir şehirde yaşamaları için yoğun bir çalışma ve gayret gösteriyoruz. 

Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda bir Engelsiz Yaşam Merkezi yapıyoruz. Son aşamasına gelindi, eksiklikler tamamlanıyor. Engelli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Semt konakları, Kültür Merkezleri, Kent Konseyi’mizde yapılan çalışmaları ve projeleri destekliyoruz. Bu konuda engelli kardeşlerimiz ile paydaş olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. 

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum. Bütün insanlarda sevgi engelinin olmamasını temenni ediyorum. Sevgi engelini yitirmeyelim. Bütün insanları sevelim yaratandan ötürü anlayışı ile hareket etmeliyiz” dedi. 

Altuntaş: Bizler bu şehirde engelsiz bir şekilde yaşamak istiyoruz

Malatya Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, “Bugüne kadar Kent Konseyi ile yapılmış olan güzel çalışmalar oldu.  Bu çalışmaların içerisinde bulunmakta mutluluklar duydum. Çalışmalarımızı biliyorsunuz. Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu olarak taleplerimizi iletmek ve birlikte ilerlemek istiyoruz. Sizlerin desteği ve çabası ile birlikte Malatya’yı engelsiz bir Malatya yapalım. Örnek bir çalışma yapalım. Bizler bu şehirde engelsiz ve özgür bir şekilde yaşamak istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu üyeleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan engellilik alanında istişare de bulundular. 

Başkan Gürkan istişare sonrası Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubuüyelerine hediyeler takdim etti.

;