Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Malatya Kent Konseyi’nden Sosyal Farkındalık Çalışması;  “Beni Farket”

Malatya Kent Konseyi’nden Sosyal Farkındalık Çalışması; “Beni Farket”

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile engellilerin engellerinden dolayı sosyal hayatta yaşamış oldukları sıkıntıları anlatmak için “Beni Farket” adında sosyal farkındalık vtr’si hazırladı.  Engellilerin kendi duygu dünyalarını yansıttığı vtr ile sağlıklı bireylere hayata pozitif bakmaları için birçok sebeplerinin olduğu mesajı veriliyor.

Ortopedik engelli, görme engelli, işitme engelli, otizm ve down sendromlu engelli bireylerin dahil olduğu çalışmada,  Covid-19 sebebi ile tam kapanma yaşadığımız bu günlerde sağlıklı insanların sürekli evde kalmalarından dolayı etmiş oldukları sitemlere,  karşılık engelli ve engelli ailelerin her daim sosyal hayattan mahrum kaldıkları fakat buna üzülmediklerine dair mesajlar verildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sosyal hayata dair mecburi kısıtlamaların yaşandığı bu zor zamanlarda engellileri daha iyi anlamamız gerektiğini söyleyerek,  “Bizlere;  işitmeyi, görmeyi,  doya doya konuşmayı, cadde ve sokaklarda özgürce yürümeyi,  sosyal hayatın güzelliklerini fark etmeyi yeniden hatırlattığınız için sizlere minnettarız, İyi ki varsınız.  Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak engelsiz bir Malatya için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, engellilerin ve engelli ailelerinin her daim yanlarında olduklarını vurgulayarak, “ Engelliler ile ilgili farkındalık sadece 10-16 Mayıs Engelliler Haftası  ile sınırlı kalmamalı” dedi.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, Covid - 19 sebebi ile hepimizin evlerde vakit geçirdiğini ve büyük bir kesimin bu durumdan şikâyetçi olduğunu vurgulayarak, “Bu zor günlerde hepimiz tam engellendik. İşlerimizi ve sosyal hayatımızı eskiden olduğu gibi özgürce yapamıyoruz. Siz sağlıklı insanlar belki de kısa süreliğine bu problemleri yaşarken, biz engelliler ve engelli aileleri ise sürekli bu durumdayız” dedi.

Sosyal hayattan kısıtlandığımız bu günlerde engellileri daha iyi anlamak adına bir VTR çalışması hazırladıklarını buna bağlı olarak da toplum olarak engellilere daha hassas ve daha duyarlı bir tutum sergilenmesi gerektiğini ifade eden Altuntaş,  “10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutlamıyoruz, farkındalık oluşturuyoruz” dedi.
;