Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
MALATYA KENT KONSEYİ’NDEN YKS’YE GİRECEKLERE TAKTİKLER

MALATYA KENT KONSEYİ’NDEN YKS’YE GİRECEKLERE TAKTİKLER

Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu ve Sentez Eğitim Kurumu işbirliği ile “YKS’ye 20 Gün Kala Taktikler” konulu Malatya Kent Konseyi instagram canlı yayınında bir söyleşi programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, Sentez Eğitim Kurumu Rehber Öğretmeni Merve Topaloğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Ümit Öztürk katıldı.

Programın moderatörlüğünü yapan Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, pandemi süreci boyunca yaşanan bir çok olumsuzluk karşısında YKS’ye girecek öğrencilerin moral ve motivasyonlarını yükseltmek, aynı zamanda sınava 20 gün kala öğrencilerin kendilerini toparlamalarına katkı sunmak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini söyledi.  

YKS ile birlikte öğrencilerin başarı konusunda ciddi kaygılar taşıdığını ifade eden Doğan,  “Öğrenciler kendilerine bir hedef belirlemeli ve hedefleri peşinden koşmalı” dedi.

Sentez Eğitim Kurumu Rehber Öğretmeni Merve Topaloğlu, öğrencilerin bu zaman zarfında tüm konularını bitirmiş olmaları gerektiğini ve son ayı günde iki deneme çözecek şekilde bir program yapmaları gerektiğini söyledi. Özellikle yapılan denemelerde öğrencilerin deneme analizlerinin yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Topaloğlu, “Öğrencinin yaptığı her deneme sonucu eksik kalan konularının görmesi ve telafi etmesi noktasında analiz yapması çok önemlidir” dedi. Motivasyonu düşürmeden sınav gününe kadar çalışmanın önemli olduğunu belirten Topaloğlu, “Öğrencilerimizin başaracaklarına dair inanç ve güvenleri tam olmalıdır” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Ümit Öztürk, pandemi süresi boyunca öğrencilerin evde kaldığını ve bu süreci iyi yönetebildikleri takdirde büyük fırsatlar yakalayabildiklerini söyledi. Öğrencilerin motivasyonlarını güçlendirmek adına ebeveynlere de büyük görevler düştüğünün altını çizen Öztürk, “Şuan ki nesil Z kuşağını oluşturmaktadır. Z kuşağı gençlere yaklaşım çok önemlidir. Anne / Babalar çok fazla kıyas yapmamalıdır, nasihat ederken uygun bir yöntem kullanmalıdır, çocuğunuzu kontrol ederken onların hissetmemesine gayret göstermeleri gerekmektedir” dedi.

Program sonunda Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ve Sentez Eğitim Kurumuna teşekkür eden Adem Doğan, katılımcı hocalara ebru sanatından yapılmış tablo hediye etti.

Doğan, ayrıca YKS öncesi ve sonrasında belirli periyotlar da söyleşi programlarının devam edeceğini belirtti. 

;