Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Sağlıklı Bir Gelecek İçin Doğru Tercih Önemli

Sağlıklı Bir Gelecek İçin Doğru Tercih Önemli

Malatya Kent Konseyi kurumlar arası işbirliği ile düzenlemiş olduğu programlara aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu’nun gönüllü hocaları İstanbul Aydın Üniversitesi, Sentez Dershanesi ve YKS’ye giren ve tercih yapmayı hak eden öğrencilere danışmanlık hizmeti vermek amacıyla Yeni Cami Meydanında Tercih Merkezi çadırı açtı.

Malatya Kent Konseyi’nin sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında birçok çalışma yaptığını ifade eden Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, Malatya Kent Konseyi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sentez Dershanesi işbirliği ile YKS sınavına giren öğrencilere tercih anlamında destek olmak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Doğan, “Gençlerin doğru tercih yapmalarına destek olmak adına bu tür çalışmalara devam edeceğiz. Bizlere her konu destek olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve Malatya Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmeni Bilal Bahadır, Malatya Kent Konseyi İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sentez Dershanesi işbirliğinde Yeni Cami Meydanı’nda kurulan tercih çadırında öğrencilere tercih danışmanlığı konusunda destek vermeye çalışacaklarını ifade ederek, bütün öğrencileri danışmanlık desteği alma konusunda tercih çadırına beklediğini söyledi.

Tercih çadırını ziyaret eden öğrenciler, “İyi bir üniversite tercihi geleceğimize yön vermemiz açısından oldukça önemli. Bu anlamda tercih çadırını açarak bizleri doğruya yönlendiren ve bizlere yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Malatya Kent Konseyi’nden verilen bilgiye göre; Tercih Merkezinin 05-13 Ağustos 11:00 - 18:00 saatleri arasında Soykan Meydanında ücretsiz olarak tercih danışmanlığı hizmeti verileceği belirtildi. 

;