Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Toplumsal Farkındalık İçin İyi Örnekleri Kamuoyu ile Paylaşmalıyız

Toplumsal Farkındalık İçin İyi Örnekleri Kamuoyu ile Paylaşmalıyız

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ve Birlik Vakfı işbirliğinde toplumsal ve sosyal alan içinde pandemi kurallarına uygun olarak maske-mesafe kurallarına uyan ve örneklik teşkil eden vatandaşlara yönelik bir farkındalık programı düzenlendi. Bu kapsamda Soykan Parkı meydanında maske- mesafe kuralına uyan vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu adına değerlendirmelerde bulunan Furkan Berber, ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimizi ve bu süreci dayanışma içinde beraber atlatacağımızı söyleyerek, özellikle kalabalık noktalarda maske ve mesafe kuralına uyanlara teşekkür etmek ve bu konuda toplumda farkındalık uyandırmak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak topluma mal edeceğimiz iyi örnekleri ön plana çıkararak çalışmalar yürütmenin toplum sağlığı için önemli olduğunu belirten Berber “Toplumsal hassasiyetlerimizi pozitif manada çoğaltmak için iyi şeylerimizi paylaşmalıyız, çünkü kötü örneklerden iyi bir toplum modeli oluşturamayız” dedi.

Gençlik Meclisi olarak sosyal farkındalık uyandıracak çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade eden Berber, “ Bugün ki programda bizleri yalnız bırakmayan İl Emniyet Müdürlüğümüze ve Birlik Vakfımıza çok teşekkür ediyorum. Gençlik Meclisi olarak her daim yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a da ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen etkinliğin anlamlı ve duyarlı bir çalışma olduğunu söyleyen vatandaşlar,  maske kullananları onure etmenin toplumsal anlamda etkin bir yöntem olduğunu vurgulayarak Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve Birlik Vakfı’na teşekkür ettiler.

;