Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
YENİ MALATYASPOR ÖZEL MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

YENİ MALATYASPOR ÖZEL MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği ve Malatyaspor Derebeyler Taraftarlar Derneği organizasyonunda engelli çocuklar ve Yeni Malatyaspor futbolcuları bir araya geldiler.

Yeni Malatyaspor Nurettin Soykan Tesisleri’nde bir araya gelen çocuklar ve futbolcular ile bol bol fotoğraf çekip, sohbet ettiler.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Naile Altuntaş, okul sezonu öncesi çocuklara güzel bir sürpriz yapmak ve onların güzel bir gün geçirmelerine katkı sunmak amacıyla bu organizasyonu düzenlediklerini söyledi. Engelli çocukların özel çocuklar olduğunu ifade eden Altuntaş, “ Bu özel çocuklarımızı ne kadar mutlu edebilirsek bizler de o kadar mutlu olacağız. Gönlü güzel futbolcu arkadaşlarımıza, teknik heyetimize ve Derebeyler Taraftarlar Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Yeni sezonda Malatya spor’umuza başarılar diliyorum” dedi.

Malatyaspor Derebeyler Taraftarlar Derneği Başkanı Ender Kaya, engelli çocukları mutlu etmek için düzenlenen programın çok özel ve anlamlı olduğunu söyleyerek, sosyal sorumluluk çalışmalarına her daim destek verdiklerini belirtti.   Kaya,  organizasyonda emeği geçen herkese ve Yeni Malatyaspor futbolcularına teşekkür ederek, “Malatyaspor bizim değerimiz. Başka Malatya yok, başka Malatyaspor yok” dedi.

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, çok güzel bir gün yaşadıklarını söyleyerek,     “ Sevgi bambaşka bir şey. Sevgi para ile ölçülmez. Bu da bir sevgi gösterisidir. Çok mutlu olduk. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Malatyaspor Futbolcusu Adem Büyük, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Her daim sizin gibi özel ve güzel insanların yanındayız, destekçileriyiz” dedi.

Yeni Malatyaspor Futbolcusu Semih Kaya, yapılan ziyaretin çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, “ Sizlerin güzel enerjisini hissediyoruz. Ne mutlu bizlere sizin gibi güzel insanlarla tanıştık” dedi.

Yeni Malatyaspor Futbolcusu Wallace Fortuna dos Santos, çocuklardan almış oldukları pozitif enerjiyi kelimeler ile anlatmanın imkansız olduğunu söyleyerek, “ Sezon sonuna kadar sizler, bizler ve tüm Malatya olarak mutlu olacağımızdan hiç şüphemiz yok” dedi.

Engelli çocuklar ve aileleri de yapılan organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 

;