Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
YKS’de Son Dönemeçte Yapılması Gerekenler

YKS’de Son Dönemeçte Yapılması Gerekenler

Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu ve Sentez Eğitim Kurumu işbirliği ile “YKS’de Son Dönemeç” konulu Malatya Kent Konseyi instagram canlı yayınında bir söyleşi programı düzenlendi.

 

Düzenlenen programa Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, Sentez Eğitim Kurumu Rehber Öğretmeni Merve Topaloğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Ümit Öztürk ve Psikolojik Danışman Mücahit Şahintürk katıldı.

 

Programın moderatörlüğünü yapan Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu Temsilcisi Adem Doğan, katılımcı hocalara sınava az bir zaman kala  öğrencilerin ve ailelerin neler yapmaları gerektiğini konusunda çeşitli sorular yöneltti.

Sentez Eğitim Kurumu Rehber Öğretmeni Merve Topaloğlu, “Sınava çok kısa bir süre kaldı bu süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Kalan bu süre de motivasyonumuzu yüksek tutmamız bu dönemde büyük önem arz ediyor. Son tekrarlarımız çok önemli artık son tekrarlarımızı yapmamız gerekiyor. Öğrencilerimiz kendilerini eksik hissettikleri konularda çok fazla detaya inmeden son kısa tekrarlarını yapabilirler” dedi.

Sınava yakın öğrencilerde kaygının yükselmesinin gayet normal bir süreç olduğunu ifade eden Psikolojik Danışman Mücahit Şahintürk, “Öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutmaları çok önemli. Sınava zihinsel olarak kendimizi hazırlamadığımız zaman, yaptığımız diğer çalışmalar tam da olsa hep bir ayağı eksik kalmış olacak” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Ümit Öztürk, öğrencilerin sınav kaygısının etkileyen en önemli faktörlerden birisinin aile olduğunu ifade ederek, “Velilerin sınav zamanı çocuklarını okul bahçelerinde beklemeleri öğrenci de kaygı yaratır” dedi.

Öztürk, “Bizler istediğimiz gibi bir çocuk yetiştirmeye çalışıyoruz. Çocuğun profiline ve karakteristik özelliklerine bakmıyoruz. Şu meslekte gelecek var ve prestijli bir meslek ben onu kazanmasını istiyorum diyoruz. Hâlbuki bu kararı çocuğumuza bırakmalı ve onun özelliklerine yönelik meslek seçimi yapmasına yardımcı olmalıyız” dedi.

Program sonunda Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ve Sentez Eğitim Kurumuna teşekkür eden Adem Doğan, sınava girecek olan bütün öğrencilere başarılar diledi.

;