Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Bir Şair Bir Yazar Buluşması’ Devam Ediyor

Bir Şair Bir Yazar Buluşması’ Devam Ediyor

Bir Şair Bir Yazar Buluşması’ Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu'nun düzenlediği Malatyalı şair ve yazarları bir araya getirmeyi ve tanıtmayı amaçlayan "Bir Şair Bir Yazar Buluşması" programının bu haftaki konuğu Şair-Yazar Mustafa Şireci oldu.

Kent Konseyi Hamit Fendoğlu sınıfında düzenlenen programa Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Şair-Yazar Mehmet Fatih Kahraman, çalışma grubu üyeleri, vatandaşlar ve konuk olarak şair-yazar Mustafa Şireci katıldı.

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Şair-Yazar Mehmet Fatih Kahraman, “Bir Şair Bir Yazar Buluşması”  programlarının çok verimli geçtiğini söyleyerek “iki haftada bir düzenlenen programlarla Malatyalı şair ve yazarlarımızı tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programda hayat hikâyesinden ve yaptığı meslekten bahseden Mustafa Şireci, “Biz Malatyalı şairlerin memleketimize, sevdalarımıza, yeri geldiğinde yalnızlığa, toplumsal olaylara, kahramanlığa ve ayrılıklar üzerine yazdığımız şiirlerimizi duyurmak için oluşturmuş olduğunuz bu grup bizler için büyük önem arzetmektedir” dedi.

Şair olmak yolunda yaptığı çalışmaları anlatan ve ilk yazdığı şiirin ‘Sevda Vadisi’ olduğunu söyleyen Şireci, şiirlerinde aşk, ölüm, ayrılık ve memleket temalı şiirler yazdığını ifade ederek eserlerinden bir kaçını dinleyicilere okudu.

Program sonunda Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi şair-yazar Mehmet Fatih Kahraman, Mustafa Şireci’nin yazmış olduğu şiirleri katılımcılarla paylaşarak, Şireci’nin şiirlerinde kullanmış olduğu ölçüyü, dili ve teknikleri katılımcılarla beraber yorumladı.

Programa katılan Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu üyeleri verdikleri destekten dolayı Malatya Kent Konseyi’ne ve katılımlarından dolayı Mustafa Şireci’ye teşekkür ettiler.

Galeri

;