Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Kadınlar  “Psikolojik Dayanıklılık” Konusunda Bilinçlendi

Kadınlar “Psikolojik Dayanıklılık” Konusunda Bilinçlendi

Kadınlar  “Psikolojik Dayanıklılık” Konusunda Bilinçlendi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen, kadınları psikolojik konularda bilinçlendirmek, psikolojinin gündelik yaşamdaki etkisini ve karşılaşılabilecekleri olaylar karşısında verecekleri tepkilerde dayanıklılığın nasıl sağlanabileceğini belirtmek amacıyla “Psikolojik Dayanıklılık” konferansı düzenlendi.

Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen  programa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, Kadın Meclisi üyeleri ve konferanslarını vermek üzere Psikiyatrist Dr. Cafer Karabulut katıldı.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Kadınlarımız gündelik yaşamında birçok problemle karşılaşmaktadır. Bu problemler karşısında bazı kadınlarımız daha çok etkilenmekte ve ruhsal çöküntü yaşamaktadır. Bazı kadınlarımız ise güçlü durmak için çaba sarf ederken ne yapacaklarını bilememektedir. Bu sebeplerden dolayı kadınlarımızın karşılaştıkları zorluklara olumlu bakış açısıyla bakmalarını ve olaylar karşısında mücadele yollarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla bu programı düzenledik.”dedi.

Psikolojik Dayanıklılık konferansını sunan Dr. Cafer Karabulut,  psikolojik dayanıklılık kavramını tarif ederken “Zor koşullara, olumsuz olaylara, çok üzücü durumlara, facialara, baskı ve stres durumlarına uyum sağlayabilmek, uygun baş etme yolları bulmak, çözüm yolları geliştirebilmektir” diye tanımladı.

Karabulut “Dayanıklı olmak için: amaç ve plan, yetenek ve özgüven, çevre ile iyi ilişkiler, uyum sağlama becerisi ve pes etmemeye ihtiyacımız var.” dedi.

Daha dayanıklı olmak için önerilerde de bulunan Karabulut “ Kendinize güvenin, bilginizi arttırın, etrafınızdakilerle iyi ilişkiler kurun ve yeni bağlantılar kurmaya çalışın, zorluk gelmeden önce tedbirinizi alın ve acil durum planı belirleyin, zorlukları ve krizleri aşılmaz bir dağ olarak görmeyin, değişimin hayatın bir parçası olduğunu kabul edin, hedef koyun ve hedefinize ulaşmak için o yolda ilerleyin ” ifadelerine yer verirken, bunları yaparken en önemli şeyin sağlık olduğunu ve sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Kadınlar programın sonunda konu ile ilgili sorularını yanıtlayan Cafer Karabulut, düzenlenen programdan dolayı Kent Konseyi Kadın Meclisine ve Halk sağlığı Müdürlüğüne teşekkür etti.

Galeri

;