Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Kadın Meclisi’nden Şehit Öğretmenleri Unutmadı

Kadın Meclisi’nden Şehit Öğretmenleri Unutmadı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Malatya Şehitliği’nde yer alan iki kahraman öğretmen şehidimiz olan Murat Aslan, Atilla Aydoğan’ın kabrini ziyaret etti. Şehitlik ziyaretine Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut ve  Kadın Meclisi gönüllü üyeleri katıldı.

            Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. Görevi başında hain terör unsurları tarafından şehit edilen öğretmenlerimizi saygı ile anıyoruz. Ülkemizin barış ve huzurunu kurşun atan, vatan topraklarına göz diken dış unsurların maşası olan terör örgütlerini lanetliyoruz. Bilinmelidir ki birlik ve beraberliğimizi bozmaya güçleri yetmeyecektir. Bizler 7’den 70’e bu vatana göğsümüzü siper etmeye hazırız” dedi.

            Yakın zamanda Gaziantep’te yaşanan terör saldırısı sonucu şehit olan Ayşegül Öğretmeni ve vatandaşlarımızı da anan Bulut, yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

            Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Nazife Yeniceli, Öğretmenler Günü münasebetiyle bir farkındalık yaratıp şehit öğretmenlerimizi ziyaret etmek istediklerini belirterek, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere bütün şehitlere rahmet diledi.

            Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Songül Akkılıç, “Öğretmenler gününü şehit öğretmenlerimiz ile kutlamak istedik. Onlar vatanları uğruna şehit oldular. Mekânları cennet, ruhları şad olsun” dedi.

            Kadın Meclisi gönüllü üyeleri bu maneviyatı yaşadıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

            Şehitlik ziyareti sırasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Mezarlık İşleri Şube Müdürlüğü’nde görevli imam tarafından şehitlerimiz için Kuranı Kerim okundu ve akabinde dualar edildi.

;