Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Zabıta Akademisi Sona Erdi

Zabıta Akademisi Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu işbirliğinde düzenlenen “Zabıta Akademisi” programı sertifika töreni gerçekleşti.

Eğitim programı kapsamında zabıta personeline; Zabıta Yönetmeliği, Kabahatler Kanunu, Kamusal Etik ve Halkla İlişkiler konularında eğitimler verildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen belge takdim törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Recep Bentli, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, ilçelerden eğitim programına katılan zabıta personelleri ve eğitim programını veren Turgut Özal Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden Öğretim Görevlileri Cumali Aydoğan, Asım Taş, Taha Yasin Ateş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalarını yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, davranış ve mevzuat itibari ile zabıta personelinin sahaya alışması anlamında alınan eğitimlerin çok önemli olduğunu söyleyerek, “Şehrin dış yüzü sizlersiniz. Sizin tutum ve davranışlarınız toplumda bizleri yansıtacaktır” dedi.

Genel idarede kolluk görevini polislerin, kırsalda jandarmaların yerel yönetimler de ise kolluk kuvvetlerin zabıtalar olduğunu ifade eden Gürkan,             “Bu sebeple giydiğiniz üniformalar çok önemlidir, tutum ve davranışlarınız ile giydiğiniz üniformanın düğmesine halel getirmemeniz gerekmektedir. Sahada yaptığınız her çalışmada dikkati olmanız gerekmektedir.” dedi.

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, zabıta akademisi programı ile zabıta personellerinin,  görev ve sorumluluklarını kapsayan önemli konular üzerinde eğitimler aldığını söyledi. Zabıta birimlerinin belediyelerin vatandaşlara uzanan elleri olduğunu ifade eden Bentli, “ Eğitim programının ve alınan belgelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, tarihimizde zabıta görevini yürüten kişilerden birinin adalet timsali Hz. Ömer olduğunu söyleyerek “Osmanlı Devleti zamanında resmi hüviyetini kazanan, Cumhuriyet döneminde de belli haklarla güzel duruma gelen zabıta teşkilatı bizim için çok önemlidir” dedi.

Program sonunda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan tarafından eğitim veren hocalara plaket takdimi ve aynı zamanda eğitim gören 198 zabıta personeline belgeleri verildi. 

;